Mandarínková torta

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

 

Suroviny (pre celú rodinu): 3 vajcia, 150 g kryštálového cukru, 120 g polohrubej múky, tuk na vymastenie, múka na vysypanie formy

Krém: 2 mandarinkové kompóty, 300 ml šľahačkovej smotany, 2 balíčky vanilkové pudingu bez varenia.

Na ozdobu: ľubovoľné ovocie, 50 g čokolády na varenie

Postup: vajcia vyšľaháme s cukrom dopenista. Prisypeme preosiatu múku a opatrne premiešame. Cesto vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej tortovej formy. Vložíme do vyhriatej rúry a upečieme. Upečené cesto vyberieme z formy a necháme vychladnúť. Elektrická rúra 180 °C, teplovzdušná 160 °C, plynová stupeň 3. Čas pečenia 25 - 30 minút.

Krém: Z oboch kompótov vylejeme do šťavu do väčšej nádoby a doplníme vodou na do 500 ml. Pridáme dva balíčky instatného vanilkového pudingu a dobre vymiešame. Šľahačkovú smotanu vyšľaháme dotuha a zľahka zapracujeme do pudingovej hmoty. Polovicu kompotových mandarínok pokrájame na menšie kúsky a vmiešame do krému. Na vychladnutý tortový korpus rovnomerne natrieme hrubnú vrstvu krému. Tortu na niekoľko hodín vložíme do chladu. Po stuhnutí ozdobíme povrch torty zvyšnými kompótovými mandarinkami, ovocím (jahody, kivi) a postrúhanou čokoládou. Vychladnutý korpus predtým vložíme späť do formy a až potom naň navrstvíme krém. Torta bude lepšie držať tvar.

 


AdSense