Smotanová torta

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

 

Suroviny: 150 g stuženého tuku, 125 g medu, dreň z polovice vanilkového struku alebo vrecko vanilínového cukru, štipka soli, 2 vajcia, 100 g polohrubej múky, 2 lyžičky kypriaceho prášku

Plnka: 1 kg sliviek, 3 dl červeného vína, 2 PL kryštálového cukru, polovica KL strúhnaej kôry z citróna, vrecko čírej želatíny na torty, téglik smotany na šľahanie, 1/4 l slivkového kompótu, pol KL mletej škorice.

Na ozdobu: 50 g vlašských orechov

Postup: Tuk, vanilku a soľ vmiešame do hustej peny. Postupne prišľaháme vajcia. Zľahka premiešame s preosiatou múkou a kypriacim práškom. Cesto dáme do tortovej formy, ktorú sme vymastili a vysypali múkou, prípadne vyložili papierom na pečenie. Pečieme 20 až 25 minút v predhriatej rúre pri 170 °C. Slivky umyjeme a vykôstkujeme. Uvaríme víno s cukrom. Keď začne víno vrieť, pridáme slivky a dusíme 5 minút. Želatínu rozpustíme podľa návodu v 1/4 l slivkového sirupu. Niekoľko sliviek odložíme, zvyšné rozložíme na hotový korpus. Zalejeme želatínou a necháme schladiť. Smotanu ušľaháme so sirupom a škoricou. Nanesieme na želatínu.

Nakoniec tortu dozdobíme šľahačkou, orechmi a slivkami.

 


AdSense