Čokoládová tortička

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Suroviny (pre 8 osôb): 720 g horkej čokolády, 400 g práškového cukru, 325 g mäkkého masla, 400 g polohrubej múky, 300 g kryštálového cukru, 175 g smotany na šľahanie, 3 vajcia, 1 prášok do pečiva, čokoládové ozdoby

Postup: Vo vodnom kúpeli roztopíme 350 g nalámanej horkej čokolády, 225 g masla a 600 ml vody. Odstavíme z ohňa a necháme chladiť. V druhej miske vyšľaháme vajcia a postupne ich vlejeme do teplej čokolády. Pridáme múku s práškovým cukrom a opäť premiešame. Zmes vlejeme do tortovej formy, ktorú vopred vymastíme tukom. Pečieme v rozohriatej rúre pri teplote 170 °C asi 45 minút. Po upečení necháme korpus najprv vychladnúť a až potom ho vyklopíme z formy.

Krém: Vo vodnom kúpeli roztopíme 120 čokolády, necháme ju mierne vychladiť a primiešame kryštálový cukor, zvyšok masla a 4 PL smotany na šľahanie. Vychladnutý korpus vodorovne rozkrojíme na tri pláty.

Poleva: Vo vodnom kúpeli roztopíme 250 g čokolády a zvyšok smotany. Pláty potrieme krémom, zlepíme dohromady, polejeme čokoládou a necháme 30 minút tuhnúť. Tortu ozdobíme zvyšným krémom a čokoládovými ozdobami (hoblinky).

 


AdSense