Suroviny:

Cesto: 5 vajec, 120 g hladkej múky, 100 g kryštálového cukru, 20 g kakaa, 0,5 dl oleja, O,5 dl vody, tuk na vymastenie, múka na vysypanie formy.

Krém: 2,5 dl mlieka, 120 g kryštálového cukru, 5 žĺtkov, 2,5 dl smotany na šľahanie, 1 vajce, 4 plátky želatíny, limetková šťava, kôra z limetky.

Poleva: 200 g práškového cukru, 1 bielok, citrónová šťava, horúca voda podľa potreby

Postup: Vajcia vyšľaháme s cukrom na tuhú penu, po častiach primiešame múku, pridáme vodu, olej. Vypracujeme cesto, ktoré dáme do vymastenej, múkou vysypanej formy piecť 25 min pri 180 °C. Želatínu dáme do trošky vody, v mise vyšľaháme žĺtky s vajcom, pridáme napučanú želatínu. Mlieko s cukrom privedieme do varu, za stáleho miešania zalejeme vyšľahané žĺtky a želatínu. Miešame, až sa želatína rozpustí. Krém necháme vychladnúť, potom pridáme ušľahanú smotanu. Vychladnutý korpus rozkrojíme na 2 diely, na jeden natrieme smotanový krém ochutený limetkovou šťavou a postrúhanou kôrou z limetky. Priklopíme druhým dielom, dáme vychladnúť.

Poleva: Cukor, bielok, citrónovú šťavu dáme do misy, miešame, až je poleva biela. Tortu potrieme polevou, ozdobíme kandizovanými limetkami a cukrovými perličkami.